| CobraIlie a întrebat:

TPU imi apare o eroare la laptop si imi zice for athenos PCIE ethernet pcie si cand il aprind tot asa scrie nu ma lasa

6 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Raspunsul dat de FMC e aproape de ajutor. Intr-adevar, e problema de bootare. Deschide laptop-ul si apasa F2, F12 sau F10 pentru a intra in bios si la setarile de boot, alege sa-ti booteze de pe HDD. Si renunta la Boot Lan.

| CobraIlie explică (pentru JustCosmin):

Boot Mode : UEFI, Legacy Support

| CobraIlie explică (pentru JustCosmin):

Si cand dau pe Legacy Support imi apare Simon Boot Priority

| JustCosmin a răspuns (pentru CobraIlie):

Incearca sa dai setarile pe default in bios, si vezi daca iti porneste normal.

| Horologer a răspuns:

Probabil ai driver-ul incorect.

| FMC a răspuns:

Aia cu atheros inseamna ca incearca LAN boot pentru ca nu a reusit sa booteze de pe hard disk. S-ar putea sa ai o problema de hard disk sau sa ti se fi busit windowsul.