| TeDrqq a întrebat:

TPU va rog ajutati-ma! am o placa video de 32mb de ff mult timp si im imerge pe ea mt2 sa ma uit pe YT la video cu 720p merge si cs si vreau sa imi iau aceasta placa video http://www.emag.ro/......EBXH2BBBM/ mi-s-a spus ca e varza placa video ca dupa 2 ani crapa si nu rezista la metin2 sau la cs si ca nu poti vedea filem pe YT cu 720p :-S :-S

ce sa fac sa o iau sau sa raman cu cea de 32 mb ( o am de 4-5 imi si inca merge bine )?

Si daca o sa o iau ma va tine? ma voi putea juca jocuri?

PLS TPU DAU FUNDA!

P.S. AM PROCESOR AMD ANTHLON(TM) 64 PRO.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa video iti va merge. Tu ai slot AGP 8X si placa este tot AGP 8X. Cat privete faptul de a te tine la Metin2, nu stiu ce sa-ti spun. Eu ma pricep la computere nu la jocuri. Am gasit insa, undeva, cerintele minime de sistem si normal ar trebui sa mearga. Uite aici: http://www.programe-calculator.net/cerinte-sistem-metin2/

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te-ai intrebat daca merge pe placa ta de baza. Nu ne intereseaza ce procesor ai ci ce slot ai la placa de baza. Pentru asta downloadeaza de pe net programelul CPU-Z, instaleaza-l si vezi ce scrie la mainboard/ model si spune-ne si noua. Atunci te putem ajuta.

| TeDrqq explică (pentru Salontanul):

Placa de baza : Epox EP-8K9A(I) (5 PCI, 1AGP, 3DDR DIMM, AUDIO

Eu vreau sa stiu daca ma va tine placa video la metin2 si cs big grin big grin

| TeDrqq explică (pentru Salontanul):

Daca te pricepi in calculatoare lasa-mi id-ul tau te rog big grin ca am 3 oameni care se pricep in calculatoare si sa te am si pe tine la id-uri poate mai am nevoie pls big grin

P.S. ai fundita big grin

| Salontanul a răspuns (pentru TeDrqq):

Poti sa-mi scrii pe privat aici. ID-ul de yahoo nu-l mai dau la nimeni ca l-am dat unora si numai mesaje aiurea imi trimiteau. A trebuit sa-l schimb.

| Salontanul a răspuns (pentru TeDrqq):

Placa video iti va merge. Tu ai slot AGP 8X si placa este tot AGP 8X. Cat privete faptul de a te tine la Metin2, nu stiu ce sa-ti spun. Eu ma pricep la computere nu la jocuri. Am gasit insa, undeva, cerintele minime de sistem si normal ar trebui sa mearga. Uite aici: http://www.programe-calculator.net/cerinte-sistem-metin2/