| thefandenisa a întrebat:

TPU va rog ajutati-ma si pe mine! Am un telefon cu wifi si ma conectez cu el la un router wireless de la romtelecom, dar am o problema nu are semnal decat la 5 metri distanta, CUM as putea mari semnalul cam la 30 m? sa ma conectez, am nevoie. FUNDA

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

O poziționare a rooter-ului pe o etajeră și într-o zonă unde nu sunt interfernețe(pereți, etc) ar trebui să îmbunătațească(nu mult0 calitatea semnalului, dar dacă rooter-ul nu poate mai mult numai cu un altul ce are o rază de acțiune mai mare s-ar putea rezolva problema, sau ca un artificiu daca mai ai porturi LAN libere poți adăuga unul pe LAN și sa îl poziționezi într-o zonă cum trebuie.Succes

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat la cealaltă întrebare...

Toate cele bune.

| Sheldon a răspuns:

Te uiti daca router-ul are antena detasabila si daca da atunci cumperi o antena mai puternica ...ca sa emita semnal wireless pe o distanta mai mare.

Sau poate din setup-ul rounter-ului e setat sa transmita cu o putere mai redusa

| MarinaaLarisaa a răspuns:

Nu poţi să măreşti semnalul, poţi doar să cumperi un router wireless cară să batămai mul de 5 metri.

| DurereCuMine a răspuns:

Iti trebuie si wfi la wc laughing

| DeyCj a răspuns (pentru DurereCuMine):

Dacă omu vrea să citească presa on line pe „tron" e alegerea lui whistling