| Florin_Cismaru_1975 a întrebat:

Trebuie să aleg între Intel core i5 ddr 4 cu 4 gb ram frecvență 2133 placă video ge force gtx 750 ti 2 gb ram, 128 bit și amd athlon x4 cu 8 gb ram ddr3 frecvență 1600 placă video radeon r9 380 2 gb ddr5 256 bit?

9 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Niciuna dintre ele!
Ce buget ai?

| Florin_Cismaru_1975 explică (pentru CPAElites):

ron

| Maopiscopulesculeandra a răspuns:

Primul PC il recomand!

| Florin_Cismaru_1975 explică (pentru Maopiscopulesculeandra):

Nelămurirea mai mare e la placa video, amândouă sistemele au același preț

| Shinobi589 a răspuns:

Eu personal am fost mulțumit de Intel/NVidia deci părerea mea este sa mergi pe prima varianta

| Florin_Cismaru_1975 explică (pentru CPAElites):

Am mers pe Intel din 10 pareri, 9 au fost Intel, acum e problema jocurilor canu stiu de unde sa le iau

| Florin_Cismaru_1975 explică (pentru Maopiscopulesculeandra):

Am luat Intel, e ok

| Florin_Cismaru_1975 explică (pentru Shinobi589):

Multumesc,nVIDIA e ok