| hiphopbeatz a întrebat:

Trebuie sa am roamingul activat ca sa pot vorbi cu cineva din strainatate?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| cocolina a răspuns:

Dahappy

10 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

Da! depinde in ce retzea esti, intrii pe siteul retelei respective www. orange/vodafone / cosmote. ro si de acolo aflii cum sa ti`l activezi:D bafta:*

| hiphopbeatz explică:

Multumesc frumos=)

| simoSTAR a răspuns:

Nu neaparat, poti vorbi si fara sa ai roamingul activat.persoana din strainatate cu care vorbesti, daca are numar de romania, ea trebuie sa aiba roamingul activat.si daca o suni tu iti ia si tie si acelei persoane bani.

| warwara a răspuns:

Nu e f clara interebarea ta happy. daca esti in tara, si vrei sa suni o persoana care este in strainatate, trebuie sa ai activate doar apelurile internationale.
Daca tu esti in strainatate si vrei sa folosesti telefonul din tara pentru a initia apeluri, trebuie sa ai roamingul activat!

| dyddyyyx18 a răspuns:

Da, trebuie sa fie activatwinking

| mariobros a răspuns:

@simostar, daca tu esti in tara si suni pe cineva care este plecat in afara si are nr de Romania cu roamingul activat, tu platesti doar costul apelului ca si cand acea persoana este in tara, fie din minutele tale din retea, din cele nationale, fie din creditul pe care il ai pe cartela si nimic in plus. Cel care primeste apelul si este in alta tara plateste pentru apelul primit.

| SEAL a răspuns:

Esti pr*st? asta inseamna roaming

| AsU_2581 a răspuns:

Yaphappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat, dar platesti foarte mult daca nu

| Lavy_4392 a răspuns:

Da!