| Sachabella a întrebat:

Trebuie să instalez Windows-ul însă este nevoie să scap de Linux. Mă poate ajuta cineva?
Nici nu îl pot deschide, nu pot ajunge la meniu

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Formatezi/partitionezi din nou cand instalezi, e atit de simplu. Ce mare filozofie? Windows pe stick/DVD, boot, ai optiune acolo la instalare.

| Sachabella explică (pentru GabiDumitrescu):

Deci nu va trebui să fac nimic în plus?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sachabella):

Nope, doar casti ochii la instalare. Stergi pur si simplu toate partitiile existente si lasi Windowsul sa isi faca de cap dupa aia. Eventual faci tu vreo doua partitii, daca e mai mare hardul, si ai grija sa fie Windowsul instalat pe prima - daca discutam de un hard disc clasic si nu SSD. Daca ai SSD, poti sa faci cuuuum vrei.

| flixbuster a răspuns:

Linux are self-destruct, din ala ca in filme - da' trebuie sa stii cum sa apesi butonu'winking

| GouDidodino a răspuns:

Boot-eaza de pe un cd/stick cu windows si formateaza partiția cu Linux, apoi instalează windowsul