| Tkn a întrebat:

Trebuie sa precizez ca este vorba despre limbajul C++:
Deci am un struct cu 4 variabile(numele, prenumele, varsta, sexul unei persoane) si trebuie ordonate (persoanele) dupa un anumit criteriu(de la cel mai batran la cel mai tanar).
Ce as putea folosi sa fie mai simplu decat bubble sort pentru fiecare variabila in parte? (3linii bubble sort pentru o variabila * 4 variabile=12 linii )

Răspuns Câştigător
| CleopatraElena a răspuns:

Hmm! Intrebarea asta, merita un raspuns complicat! Deci...Sa inteleg, ca, numele si prenumele sunt lucruri care deja, sunt demodate. La scoala, la liceu.Tot asa, te pune pe lista dupa nume si dupa prunume.Sexul,iti ordoneaza lucrurile tot dupa nume si dupa prenume, doar ca fetle sunt primele, si apoi baotetii, dar varsta, hmmmmm! Descrecator? Sau Crescator? E alegerea ta! Deci votez cu VARSTA!

1 răspuns:
| Abandoned2 a răspuns:

Hmm...prea tarziu. N-am fost pe faza. De abia acum mi-a aparut si mie intrebarea asta la sectiunea Fara raspunsuri. Pacat. Nu cred ca mai ai nevoie sa stii acum big grin