| sigmanet a întrebat:

Tu ce alegi intre platformele mobile: Android, iOS, Windows Phone, Symbian, Blackberry OS, Bada OS? ARGUMENTATI!

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

IOS pentru ca are cele mai multe aplicatii in App Store!
App Store-ul este cel mai mare magazin virtual de aplicatii de cativa ani de zile si aseara Tim Cook a anuntat ca in el se regasesc nu mai putin de 650.000 de aplicatii pentru iDevice-uri, cu 50.000 mai multe decat acum o luna cand avea loc WWDC 2012. Dintre aceste 650.000 de aplicatii, 400.000 sunt disponibile pentru iPhone/iPod Touch si 250.000 sunt disponibile exclusiv pentru tableta iPad, iar cele cateva sute de milioane de iDevice-uri active au la dispozitie o oferta extrem de complexa pentru a potenta functiile disponibile in iOS-ul companiei americane.

App Store-ul creste in mod constant si pana la sfarsitul anului vom vedea cu siguranta macar 100.000 – 150.000 de aplicatii adaugate in el, iar in 2013 Apple va avea fara indoiala 1 milion de titluri disponibile in propriul magazin.
Este cel mai avansat sistem de operare de pe glob - iPad, iPhone, iPod Touch.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows Phone, pentru ca in curand vom putea aplicatiile de pe PC pe tel :X

| Popescu_Robert_1996 a răspuns:

Android pentru ca e folosit zilnic de oameni si a devenit popular si usor de utilizat