| OHmyGosh a întrebat:

Ufhhh! Hey TPU!
Cu cateva zile in urma am pus o intrebare cum ca o fata mi-a copiat un video de pe YouTube si ce fac sa i se stearga videoclipul.Ei bine am raportat de cel putin 8 ori pana acum si am trimis 3 mesaje la YouTube ca incalca drepturile de autor...Ea chiar mi-a copiat videoclipul, insa ma deranjeaza foarte tare ca nu e sters nici pana acumsad.
Ce ar trebui sa mai fac?(Va rog sa raspunda persoane cu mai multa experienta).Adica...eu am peste 28.000 vizionari si fata aia re cam 40, dar totusi ma cam deranjeaza.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca merge daca o raporteaza de mai multe ori aceeasi persoana. Eu am mai multe conturi, deci poate te ajut. Daca vrei da-mi linkul la clipul ei si te ajut eu. Am vreo 4-5 conturi. Incerc sa o raportez de pe toate si vedem daca a mers.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune linkul aici sa dam si noi raport big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda am patit-o si eu cu o utilizatoare de pe youtube. Dar faza e ca nu mi-a furat doar mie un video, ci are un canal plin de videouri furate. Cu toate astea avea 15 abonati noi. O gramada de oameni i-au dat report, dar cu toate astea nu i s-a intamplat nimic. Acum si-a sters toate videourile furate de una singura, pentru ca primea prea multe dislikeuri si mesaje rautacioase de la o gramada de youtuberi. Nu prea ai ce sa-i faci in schimb. Daca vrei te ajut, fac un filmulet in care spun ca persoana respectiva e o hoata, si sa speram ca ne va ajuta cineva. Trimite-mi totusi un link cu filmuletul tau original si un link cu al ei, ca sa stiu despre ce e vorba thinking

| OHmyGosh explică:

Multumesc tuturor de raspunsuri.
Aici e link-ul cu videoclipul ei copiat de la mine:http://www.youtube.com/watch?v=PFfjuk1GHuI&feature=plcp

| OHmyGosh explică:

Va rog mult sa o raportati si voi(cum ati promis).

| OnTheTop a răspuns:

Bună! Mai jos îți las câteva întrebări serioase la care să te gândești bine!

1. Videoclipul l-ai înregistrat tu?
2. Apari în videoclip undeva?
3. Faci parte din staff-ul emisiunii?
4. Ai contribuit cu ceva la crearea emisiunii, deții emisiunea sau canalul?
5. AI PRIMIT PERMISIUNEA DE A ÎNCĂRCA (ÎN PRIMUL RÂND DE A ÎNREGISTRA) EMISIUNI/VIDEOCLIPURI DE LA CANALUL RESPECTIV SAU DE LA EMISIUNEA RESPECTIVĂ?

Răspunsurile la întrebările de mai sus sunt NU! Tu chiar înainte de a încărca ceva pe internet nu citești „instrucțiunile"? În acest caz drepturile de autor. Ceea ce faci tu poate avea consecințe grave! Tu nu poți raporta pe nimeni că a luat un videoclip de pe canalul tău cât timp nu ai contribuit la crearea lui și cât timp și tu l-ai furat doar! Canalul/Emisiunea te poate raporta (să nu crezi că nu se întâmplă, milioane de cazuri) din cauză că ai încărcat (în primul rând înregistrat) videoclipuri de pe canalul lor de televiziune pe care ei dețin drepturi de autor! DAR UN LUCRU ȘI MAI GRAV ESTE CĂ DACA VOR EI TE POT DA ÎN JUDECATĂ - de acolo 100% se ajunge rău! Sper să te gândești și să lași persoana respectivă în pace, mai bine ai șterge tu videoclipul acela! Doar dacă te uiți pe Youtube o să vezi că multora li s-au șters canalele din cauză că au fost raportați, doar prin simplul fapt că au folosit o melodie, sau o secvență dintr-o emisiune. Sper să te gândești. Numai bine!

| badblood248 a răspuns:

Dai report