| florinel1003 a întrebat:

Um deci, am un incaracator de laptop, nu il folosesc de foarte mult timp dar a inceput sa scoata niste sunete cand il bag in priza. Are si semne de arsuri. Trebuie schimbat? E ceva pericol? Daca da cum il schimb mai exact daca e de la incarcator? Va rog chiar am nevoie de ajutor.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

In cazul asta, trebuie sa schimbi cu totul incarcatorul. sad E pacat sa strici laptopul pentru o piesa care se gaseste la schimb.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Si eu am avut probleme cu incarcatorul. Cablul care se baga in priza se poate detasa si inlocui, daca la el este problema. Daca incarcatorul prezinta urme de uzura severa (miros de fum, arsuri), ar fi bine sa-l schimbi cu totul, pentru ca risti sa deteriorezi in timp laptopul.

| florinel1003 explică (pentru dannyel86):

Sunt chestiile alea din metal care se baga in priza cu care am probleme, si ma intreb daca se pot schimba si cum.

| dannyel86 a răspuns (pentru florinel1003):

Ce model de laptop ai? Vezi daca partea din cablu care se baga in priza e detasabil de acumulatorul principal.

| florinel1003 explică (pentru dannyel86):

Din pacate nu sad Multumesc oricum

| dannyel86 a răspuns (pentru florinel1003):

In cazul asta, trebuie sa schimbi cu totul incarcatorul. sad E pacat sa strici laptopul pentru o piesa care se gaseste la schimb.