| AvalohAlyn a întrebat:

Un antivirus gratuit pe perioada nelimitata stiti?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Avast Free Antivirus cu licenta pe baza de e-mail. Iar cand expira, bagi din nou e-mailul.
AVG Free este cu licenta gratuita la fel.

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu folosesc de cativa ani Avast free.

| doctorandus a răspuns:

BitDefender Free e unul din cele mai bune antivirusuri, mult mai bun ca Microsoft Security Essentials. Trebuie inregistrat in termen de 30 de zile, dar totul e complet gratuit.

| lpavel a răspuns:

DA si e singurul : Microsoft Security Essentials :)
Link :
http://www.microsoft.com/ro-ro/download/details.aspx?id=5201

| SkyPilot a răspuns (pentru lpavel):

Mie imi merge foarte bine. La fiecare 2-3 zile downloadez noul fisier si fac un scan complet. Nu am problem de 3 ani, dar nici nu vizitez siteuri dubioase.

| lpavel a răspuns (pentru SkyPilot):

CE iti merge foarte bine big grin?

| SkyPilot a răspuns (pentru lpavel):

Microsoft Security Essentials, evident happy

| lpavel a răspuns (pentru SkyPilot):

AAAA, normal, e bunicel dar nu cel mai bun! Dar e singurul antivirus gratuit! happy

| SkyPilot a răspuns (pentru lpavel):

La cati bani am dat pe el, are cel mai bun raport calitate/pret happy
McAffee si Norton aveau momente cand imi degradau sever performanta.

| Goete a răspuns:

Avast in varianta lui gratuita. Daca vorbim despre windows.
Ti-l recomand, e bun. Dar nu uita sa ii faci scanari regulate calculatorului; scanarea la pornire e cea mai profunda si mai eficienta.
Trebuie sa te inregistrezi dupa instalare pentru ca sa ai 365 zile si inainte de expirare iti iese avizul si te inregistrezi din nou. Ti se cere doar un numensi un email; ambele pot fi fictive.
Un salut si bafta!

| suffarstar a răspuns:

Bittdefender este cel mai bun antivirus si e 100% romanesc, il descarci si gasesti tu un key pe Google.
http://www.bitdefender.ro/

| BaiatDeGaşcă a răspuns:

1-Kaspersky-Cu licență
2-Miccrosoft security essentials-Are o rată de detecție bună și nu consumă resurse așa multe, ăsta ar fi motivul pentru care l-am clast pe 2
3-Avira antivirus Free-L-am clasat pe 3 deoarece are un consym de resurse mai mare și dacă lași activ web guard-ul va încetinii sistemul de operare
4-AVG Free-Din punct de vedere al deteccției este foarte bun dar l-am clasat pe 4 deoarece nu elimină complet virușii din sistem ci doar îi mută în carantină, deci îi va stoca în calculator
5-Bid defender free, mai ales pentru scanner-ul on line care este foarte bun, dar nu întotdeauna dă rezultate
6-avast
7-Noroton,slab ca antivirus instalat în PC dar scanner-ul on line este accepatbil
8-Nod 32-Slab și cu o grămadă de alarme false
9-avast-Era într-o perioadă bunicel dar acum a cam rămas în urmă
10-Panda,foarte slab