| c0pil1n a întrebat:

Un cooler bun pentru un i5 9400f 2, 90hz?
Momentan il am pe cel stoc si as dori un cooler care sa raceasca mult mai bine.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai banii gata?

https://www.emag.ro/......D9L81BBBM/

ia-l!

| c0pil1n explică (pentru sierra1):

Omg, asta pot sa-l montez si pe logan laughing

| sierra1 a răspuns (pentru c0pil1n):

"Un cooler bun ...care sa raceasca mult mai bine"

ori dai banii și-l ai, ori rămâi cu subțirelul de care te plângi

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce temperaturi ai momentan ma rog?

Bula
| Bula a răspuns:

In mod normal, cooler-ul "stock" trebuie sa raceasca bine procesorul CU CONDITIA sa fie instalat bine.
Asta inseamna aplicare corecta de pasta intre procesor si cooler, respectiv alegerea corecta a regimului de turatie (din BIOS).
In mod normal, din majoritatea BIOS-urilor se poate monitoriza atat temperatura procesorului, cat si turatia ventilatorului cooler-ului. Daca totul este ales- si montat corect, atunci temperatura aratata in BIOS (dupa 30 minute de mers in "gol" nu are voie sa se ridice peste 42-43 grade Celsius. Daca temperatura se ridica la 50 grade sau peste, atunci cooler-ul nu este montat corespunzator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îți recomand acest cooler.

https://bit.ly/32uSX99

| c0pil1n explică (pentru GabiDumitrescu):

28 grade in idel, 65 /70 in jocuri

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru c0pil1n):

In cazul asta nu arunca banii aiurea.