| sabin75345465767 a întrebat:

Un laptop bun pentru gaming ce specificatii ar trebui sa aiba? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| SeReNoo a răspuns:

De ce vrei neaparat un laptop?
Laptopul in general nu prea este bun pentru gaming.
Cel mai bine iti faci un calculator cu piese. Cat dai pe un laptop iti faci unitatea ultima fita laughing
oricum. sa iti raspund la intrebare:
-nu stiu ce jocuri joci, sau ce vrei sa joci.
- iti trebuie o placa video de 2 gb.
-cel putin 4 gb ram.
-procesor cel putin 2, 6 Ghz dual core.
-HDD > 600GB
Asta nu te duce foarte scump. depinde de unde iti iei piesele.
Daca stai bine cu banii. ia cele mai bune pise care le au in magazin laughing
Bafta!

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Ori esti gamer ori te faci.laughing
Un adevarat gamer isi face un sistem Desktop bazat pe AMD, in nici un caz un laptop.Gandeste-te de doua ori inainte de a folosi cuvantul gamer. Daca vrei te pot ajuta pentru o astfel de configuratie.

| OneReason a răspuns:

Păi,,, Ar cam trebui sa conţină cam astea.

18 FHD procesor Intel® CoreTM i7-4800MQ 2.70GHz, Haswell, 32GB, 750GB SSD 256GB, nVidia GeForce GTX 780M 4GB, Windows 8

Sper că te-am ajutat.

| CosminComan75 a răspuns:

Mai bine iti faci un PC din piese e mai ieftin si piesele au specificatii mai avansate decât ale laptopurilor! Totusi un laptop bun de gaming ar fi unul de la Apple!