| IAmAGreatPotato a întrebat:

Un laptop care să meargă binişor pană in 12 mil? Nu-l vreau pentru jocuri care sa necesite cine stie ce performanta. O sa l folosesc mai mult pentru seriale, retele de socializ. si The Sims 4. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Http://www.emag.ro/......DNMR07BBM/

http://www.emag.ro/......D3XGH2BBM/

eu recomand

http://www.emag.ro/......DDWQP7BBM/

cat mai rapid un ssd, au un hard asa slab astea e aiurea

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ray, de ce ai pus tu combinatia Lenovo... sad, sunt cele mai nasoale laptop-uri facute vreodata, in afara de cele la peste 3000 ron, nu vad nimic bun in ele, si nu vorbesc la misto.
Dupa faza cu retururile mele, au mai patit-o si cativa prieteni cu probleme la hardware si ecran si blabla. Off.
Dell-ul acela este ok, cu toate ca nici Dell nu mai fac laptop-uri wow, dar mai bine decat Lenovo.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Man eu am Lenovo 700 merge ok,am mai facut Lenovo si nu ma suna nimeni sa imi spuna ca s-a stricat laptopul lor,am vazut si Lenovo vechi, in mare parte toti productori folosesc acelasi componente,placa de baza Intel, cpu Intel,memoria ram o face kinston, display le face LG, hardul Toshiba, placa video nVIDIA sau amd dupa cum vezi astia doar le asamblseaza atat, poti avea ghinion, eu am Samsung a5 si nu am avut noroc da la alti merge ok, dupa cum ti norocu, atunci HP sau Asus, eu lucru in reparati it si sa stii ca si Dell sunt multe cu probleme HP urii care se inclazesc, Apple mai rar

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

NU lucrez in reparatii IT, dar tot in it, pe alta ramura. In timpul liber mai mesteresc cate un laptop/pc al clientilor...
Apple n-ai sa vezi ca pierewinking sunt foarte potente si foarte bune.
Asus este de varf, la fel ca allienware, iar HP, mhm.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cei drept Asus fac cele mai multe windows sa instalez ma refer

| Bogdan_Ionut_1998_M6xE a răspuns:

Salut, îți recomand un Dell inspiron n5110 preț super ok, calitate nu mai spun... iată caracteristicile:
afișare HD, Midsize, buget
ProducătorDell, Inc.
PROCESOR / CHIPSET
Procesor Intel Core i3 (2nd Gen) 2330M / 2.2 GHz
Numărul de Nuclee Cu două nuclee
ascunzătoare 3 MB
64-biți da
chipset Tip Mobile Intel HM67 Express
MEMORIE CACHE
Dimensiune instalat 3 MB
MEMORIE
Berbec 4GB
Max Dimensiuni acceptate 8 GB
Tehnologie DDR3 SDRAM
Viteză 1333 MHz
Form Factor SO-DIMM 204 pini
sloturi Cantitate 2
BERBEC
Viteza de memorie 1333 MHz
Tehnologie DDR3 SDRAM
Dimensiune instalat 4GB
DEPOZITARE
Interfață Serial ATA-300
Unitate optică DVD ± RW
AFIŞA
LCD iluminare din spate Tehnologie lumina de fundal WLED
Rezoluţie 1366 x 768 (HD)
ecran lat da
Caracteristici Monitor Viata adevarata
Tip LED
Dimensiune diagonală (metric) 39.6 cm
Rezoluție de afișare Abreviere HD
PARAMETRII DE MEDIU
Umiditate de funcționare 10-90% (fără condensare)
AUDIO VIDEO
Procesor grafic Intel HD Graphics
Tehnologie Alocarea memoriei Dinamic Tehnologie memorie video
Webcam integrat da
Rezoluțiile Capture 1280 x 720
Sunet difuzoare stereo, microfon
HARD DISK
Viteza de rotatie 5400 rpm
Tip HDD
Capacitate 500 GB
INTRARE
Tip tastatură, touchpad-ul
COMUNICAȚII
Protocolul wireless 802.11b / g / n, Bluetooth
wireless controller Intel Centrino Wireless-N 1030
Protocolul prin cablu 10/100 Ethernet
STOCARE OPTICĂ
Tipul de unitate DVD-Writer
Tip DVD ± RW
PROCESOR
Tip A 2-Gen Core i3
Număr Procesor i3-2330M
Generaţie 2
Producător Intel
Ceas de viteză 2.2 GHz
CITITOR DE CARDURI
Tip 8 în 1 cititor de carduri
Memorie Flash acceptate MMCplus, Memory Stick, Memory Stick PRO, MultiMediaCard, card de memorie SD, card de memorie SDHC, SDXC Card de memorie, xD-Picture Card
BATERIE
Capacitate 48 Wh
celulele 6 celule
Tehnologie litiu ion
ADAPTOR AC
producție 65 Watt
CONEXIUNI ȘI EXPANSIUNE
interfeţe 2 x USB 3.0
USB 2.0
USB 2.0 / eSATA
HDMI
VGA
LAN pentru
căști de ieșire
microfon de intrare
Memory Card Reader 8 în 1 (SD Card, Memory Stick, Memory Stick PRO, MultiMediaCard, xD-Picture Card, MMCplus, SDHC, SDXC Card)