| Marius1789 a întrebat:

Un laptop free dos îi poți instala sistemul de operare de pe stick și de pe dvd? Că eu vreau să cumpăr unul și este free dos, eu am doar stick cu Windows nu și dvd. Sau poți intra în bios(laptopul fără sistem de operare are Bios).

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Da se poate instala de pe stick.Intri in bios apasand repetat pe tasta del si la boot setting alegi sa boot-eze de pe usb device.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Free e un sistem de operare antic dar e, da dar trebuie setat atata tot sa se instaleze de pe usb

| MskDesign a răspuns (pentru RAY):

"Free e un sistem de operare antic dar e."
Si cum arata acest sistem de operare antic? laughing
Daca laptopul e free dos, inseamna ca il iei fara sistem de operare.In acest mod, marile lanturi de magazine pot vinde mai ieftin un produs de genul.

| Zaygon a răspuns:

Poti si de pe stick si de pe DVD doar sa setezi in Bios sa buteze de pe pe stick.

| florin96ak47 a răspuns:

Da, trebuie sa intrii in BIOS