| SSaleu20 a întrebat:

Un link cu un adaptor ieftin pentru a pune o placa video dedicata pentru un laptop?
Eu am gasit cel mai ieftin adaptor pci-e la 100lei + transport si unul care seamana cu el, dar cica e pentru minat (nu stiu daca merge si pentru chestia asta ) la 21lei.
Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Adaptoarele care sunt pentru minat nu merg și la jocuri.
Iar celelalte,... Nu am prea găsit cu x16, doar cu x8, ceea ce pe mine nu ma mulțumește.

| SSaleu20 explică (pentru NLS):

Cele cu x8 nu dau toata puterea placii video?
Ma interesa sa pun pe un laptop o placa video de 2gb pentru a juca gta5/forza horizon4.
Imi poti lasa un link cu acele adaptoare?

| NLS a răspuns (pentru SSaleu20):

Oferă doar jumătate de banda, ai intuit bine.
O sa ma uit exact în magazinele românești și îți dau link.
Eu am găsit in Germania, dar doar x8.
Ești pregătit sa renunti la Wi-Fi?
Ca e nevoie de acel slot pentru cablul adaptorului.
In acelasi timp, trebuie sa creezi niște piciorușe de teflon care sa înalte laptopul de pe masa și sa dai o gaura în partea de jos a carcasei, pentru a scoate cablul.