| DanielIlie a întrebat:

Un link în limba română despre cardul (contul) Revolut, cunoașteți? Are cineva, ii este de un real folos? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Despre retragerea de numerar la Revolut:

http://www.revolut.com/......de-numerar

5 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Nu am gasit un link in romana, dar am revolut (folosit in engleza) e de folos mai ales ca nu folosesc un card de credit in mod normal, am cardul mastercard revolut pe care-l incarc lunar si cand am nevoie sa fac o tranzactie care accepta doar mastercard pot sa fac asta cu el. Sunt multe locuri/site-uri unde nu se accepta cardul de debit (maestro) asa ca folosesc mastercardul revolut atunci.
downside: nu poti face tranzactii cu cardul asta in avion. (cam asta e tot ce am experimentat pana acum)

| flixbuster a răspuns:

Chiar la ei ai incercat?

http://www.revolut.com/ro-RO

| DanielIlie explică (pentru Dandinelle):

Se pot scoate euro de pe cardul Revolut, de la vreo banca din România? Mulțumesc frumos.

| Dandinelle a răspuns (pentru DanielIlie):

Imi pare rau, nu folosesc cu o banca din Romania, poti sa intrebi mai departe.
flixbuster a adaugat un link pentru asta, poate gasesti infomatii mai multe acolo.

| DanielIlie explică (pentru Dandinelle):

Poți alimenta din Revolut, oricare cont (card) în lei din România, ( de la oricare bancă )? Trebuie să faci conversie în lei, sau trimiți direct în moneda pe care o deții în respectiva țară? Se percepe comision? Mulțumesc mult.