| Nexis95 a întrebat:

Un nene de la un service pc mi-a instalat windowsul din nou (win8.1) si am observat ca nu am movie maker, asa ca l-am descarcat de pe net, l-am instalat dar surpriza! Imi cere cod de activare! Nu pot sa fac nimic cu el! Ce sa fac? Am observat ca windowsul este activat, deci nu are data de expirare. Cum rezolv problema?

Răspuns Câştigător
| Nexis95 explică (pentru WxRo):

Cu parere de rau iti spun ca tot asa reactioneaza. Nu stiu ce sa ii mai fac! Daca nu mai da nimeni un raspuns o sa iti dau funda, pentru deranjwinking

| WxRo a răspuns (pentru Nexis95):

Eu l-am instalat de acolo ...si a mers ok. Acum 2 minute am facut proba. Poti face o poza la fereastra in care iti cere activare?

| Nexis95 explică (pentru WxRo):

Tnx. Trebuia sa ii dau un update la windows!