| cristizor a întrebat:

Un pc bun pentru jocuri care sa ma tina macar 1 an pe high daca e posibil happy buget pana in 3000 Ron
Dar am o problema ar fi prima oara cand as vrea sa cumpar de la un magazin online deci vreau unu serios din bucuresti si niste sfaturi daca se poate

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Salut. Da PM si zi-mi cateva detalii: faci overclock, vrei sa fie silentios, si daca in acesti bani sa aiba monitor sau nu.

| Daniel97 a răspuns:

Uite aici http://www.emag.ro/......extreme_V7
si te tine mai mult de 1 an, dar e mai avantajos sa-l faci din piese iese cu milioane bune mai ieftin.Aduna pretul de la fiecare piesa de la pc-ul din link, de pe eMAG si iese cu vreo 600 de lei mai ieftin decat daca ar fi toate gata asamblate in carcasa.

| Vladuthz a răspuns:

Ti-as recomanda sa ti-l faci pe piese din 2 motive: 1 scapi mult mai ieftin, 2 ti-l faci cum vrei tu, deci un calculator bun zici, pai sa vedem, un procesor Intel i7 sau i5, o placa video de 1gb 256 biti DDR3, o placa de baza care sa suporte ram ddr3, si 4gb ram ddr3

| bogdanbocaful a răspuns:

Salut sunt Bogdan si eu vreau sa-mi fac un pc bun si am solutia pentru problema ta! Eu iti recomanda sa iti iei produsele de pe eMAG sunt pune si pretu mi se pare ok! Uita-te mergem pe principiu astabig grinaca vrei placa video nVIDIA iei Intel si daca vrei radeon amd fiindca imrpeu gpu+cpu functioneaza cu 20%mai bine in jocurii si aplicatii! Daca doresti sa iti fac eu o configuratie (adica sa iti spun ce piese ar trei sa-ti iei si pretul ) nu sa ti le cumpar eu sau ceva de genu! Contacteazama la danut_boca@yahoo, com si te voi ajuta cu mare drag!