| anonim_4396 a întrebat:

Un PC Desktop la ce mai poate fi folosit azi.Am unul de patru ani dar l-am deschis doar pentru plati online, de vandut nu il cumpara nimeni.Este un PC bunicel procesor i3 ram 12Gb placa video dedicata.Cel mai tare ma enerveaza praful care se pune pe birou si tastatura.Ce ziceti sa scap de el cumva? Voi mai folositi Desktop?

Răspuns Câştigător
| Kogaion a răspuns:

Eu inca il folosesc pentru facultate, ma ajuta destul de mult pentru proiecte, dar si eu ma gandeam la un momendat la ce mai e bun PC-ului, daca nu l-as folosi pentru facultate. Eu zic sa il mai pastrezi, nu se stie niciodata cand ai nevoie de el, sa stii ca de multe ori cand zici ca nu-ti mai trebuie si scapi de el, imediat dupa se intampla ceva si ai nevoie de acel ceva pe care l-ai datlaughing

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai bani ia-ti unul mai bun si fa-l cadou cuiva desi nu cred ca nu ti-l cumpara cineva pe net!

| DumitruS a răspuns:

Ma indoiesc ca nu il poti vinde. Sigur sunt oameni care il vor.

| Deserth a răspuns (pentru Kogaion):

De fapt ai dreptate, mai faci un update ceva de soft la vreun telefon sau tableta, o mai fi bun la ceva

| Lioana a răspuns:

La ce mai poate fi folosit? La ce a fost folosit si pana acum: navigare pe net, prelucrare date, jocuri. Nu dau PC-ul desktop nici pe cea mai tare tableta sau telefon.

| Rommeo a răspuns:

O tableta sau un smartphone, fie el si cu procesor cu 100 de nuclee si enspe Gb ram, nu o sa poata inlocui definitiv PC-urile/laptop-urile, sau cel putin nu in urmatorii 20-25 de ani.