| flqkgod a întrebat:

Un prieten a dat scam la cineva, si acel om i-a aflat IP-ul.Acel om daca da IP-ul la Politie, prietenul meu poate fi arestat sau ceva?

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

Depinde de scam si de legile incalte. Pedeapsa este pe masura. Daca a facut scamul cu ip propriu poate fi depistat. Daca a avut vpn, de asemenea poate fi depistat, dar mai greu. Daca a facut de pe ip piratat, ip altcuiva, sansele sa fie depistat scad odata cu distanta fata de sursa.