| ASDW4LIFE a întrebat:

Un prieten are o problema cu un hard disk si se pare ca nu pot sa salvez ce era pe el. Daca il duc la service-ul celor ce au facut laptopul o sa poata salva ce era pe el?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Ma indoiesc ca cei de la service de acolo se ocupa cu asa ceva.
Cred ca trebuie sa cauti alt de service, unul care se ocupa special cu asta.

| dinoebot a răspuns (pentru Ineys):

Nu prea exista servisuri de astea.lucrez in yt si nu am reusit niciodata sa le pot salva lucrurile de pe hard. poti decat sa il schimbi si atat pentru ca este cea mai sensibila componenta romiter.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Pentru bani service-ul sau baietii de-acolo dupa ce ies de la munca sau orice alte cazuri siguri se rezolva; daca e prea complicat, iti trebuie ceva de recuperat date, un service "specializat"; depinde ce defect are hdd-ul, logic sau fizic.