| MmoooTtttt a întrebat:

Un prieten are un laptop de la o firma care nu este prea cunoscuta. De ceva timp, cand il baga la incarcat are momente cand se opreste si dupa merge iar sa incarce. A incercat si cu alt incarcator dar si cu alte prize si tot asa. Mufa de la laptop nu are nimic. Stie careva daca poate sa rezolve problema singur sau ar trebui sa mearga la un serice? Nu l-am intrebat dar nu pare sa aiba un laptop prea scump, iar la unele service-uri am auzit ca cer cam mult si pentru probleme mai minore. Multumesc anticipat happy

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa i scoata bateria din el si sa il foloseasca numai in priză.

| Wr3nch a răspuns:

Pai daca l-a luat nou are 2 ani garantie si il repara moca.

| marinaru777 a răspuns:

Trebuie testat fara baterie doar la priza daca are probleme e de service daca nu e bateria.