| anonim_4396 a întrebat:

Un program prin care pot sa schimb functiile butoanelor de la tastatura? De ex space vreau sa-l pun pe alt buton si etc deoarece am varsat apa pe tastatura si cateva butoane nu mai functioneaza! Cateva programe!

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Adică cum să schimbi funcțiile butoanelor?
Să creezi scurtături de la tastatură?
Să schimbi configurația literelor de la tastatură?
Pentru primul caz este relativ simplu:
se dă click dreapta pe iconița aplicației/proprietăți ce vrei să îi pui scurtătură de la tastatură și acolo vei găsii un câmp ce are numele de shorcut key.Pui acolo combinația de taste dorită și confirmi cu Ok.
Pentru cazul al doilea va trebui să nevighezi în control panel/regional language(etc) și de acolo la keyboard
de aici se poate schimba aranjamentul tastaturii.Succes

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

PS.
Recomand să îți duci calculatorul într-un service pentru a curața tastatura.Nu costă mult.

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Am varsat apa pe ea e laptop nu e de curatare aici e dusa...da si vreau sa schimb de ex. butonul space sa.l pun pe alte butoane pe care nu le utiliez ca de ex. butoanele numerice de la tastatura sau f1.f10, Stii cum as putea face asta?

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Cauta în aranjamentele de tastaturi. Poate ai noroc să dai peste un aranjament care să îți fie ok.