| SDavidS a întrebat:

Un router wireless cu 300MBps este rapid?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte rapid, doar ca nu stiu nici un furnizor de internet(s-ar putea sa existe) care sa furnizeze internet de asemenea viteza, am vazut doar cu 120 MBps si router-ul nu poate emite cu viteza mai mare decat primeste semnalul. Numai bine!

| sltlp a răspuns:

Depinde de router si de dispozitivele cu care te onectezi la el. In retea, va tine pana la 150mbps(intre2 laptopuri care copiaza fisiere) sa pe internet, de cat ofera furnizorul). Din enfericire, d e multe ori vitezele astea is teoretice, si nu se reflecta in realitate, decat la cele foarte scumpe.

| LowWw a răspuns:

Este rapid, dar gandeste-te ca trebuie sa ai pe langa tine si antena de wireless fara parola/sa stii parola pentru ca altfel il cumperi degeaba!