| anonim_4396 a întrebat:

Un telefon se poate arde/strica daca este supraincalzit? si cam cat de tare se poate incalzi un telefon? al meu daca ma joc pe el se supraincalzeste pot spune, dar jocurile merg foarte foarte bine [real racing 3, nfs most wanted, gta SA]. Sony xperia M, ce parere aveti?

1 răspuns:
| Laurian1999 a răspuns:

Telefonul este ultra-giga-extra-mega normal ca sa se supraincalzeasca! Nu e vorba de cat se incalzeste! El are procesorul, placuta video, memoria toate bagate dupa o carcasa de aluminiu, plastic etc. Imagineaza-ti ca esti tu bagat intr-o cutie! Nu te iau transpiratiile?