| SonicAndrei a întrebat:

Un telefon va fi mai scump cu Android 4.4 KitKat decât cu Android Jelly Bean? Acum Samsung Galaxy S4 costă 2050 Lei și are Android 4.2.2. Luna aceasta (sau în martie) se vor pune pe multe smartphone-uri Android 4.4. Eu vreau să-mi iau S4 în viitor, când apare S5 și se ieftinește. Până atunci S4 va avea preinstalat cel mai bun Android. Mi-a trecut prin minte gândul acesta: dacă e ultima versiune de Android, magazinul nu are voie să crească puțin prețul?
Cât credeți că va costa Samsung Galaxy S4 atunci când va apărea S5 în România, luând în calcul și că va avea Android KitKat?

Răspuns Câştigător
| mihai9996 a răspuns:

Descrierea nu au schimbat-o cei de la eMAG...dar eu am primit pe s4 de 2 saptamani android 4.4.2

14 răspunsuri:
| SonicAndrei explică:

A apărut S5 de aproape o săptămână la eMAG și S4 nu a ajuns la 1600 lei. Acum e 1849 lei, e suficient momentan, dar are tot Android 4.2.

| SonicAndrei explică (pentru mihai9996):

Da? Atunci doar au uitat ei să schimbe. Mi-ai dat un motiv să-l iau mai rapid.

| mihai9996 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Da cauta pe google sa vezi ca nu vorbesc aiureli..cumparatil ti-l recomand cu mare draga este cel mai tare telefon care l-am avut pana acum ...nu am intanlit nici un defect la el pana acum

| SonicAndrei explică (pentru mihai9996):

Cum e cu noul Android KitKat? Am auzit nu doar că mărește performanța ci și că face bateria să țină mai mult. Cât te ține bateria?

| mihai9996 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Hmm.la baterie nu este mare diferenta poate de 3-4 ore in plus.dar la performanta se misca mai fluid si raspunde mai repede.si la aplicatii si la orce. bateria ma tine 1 zi si 10 ore maxim dca nu prea stau p fb pe el..eu cred ca este de ajuns pentru performantele lui si displayul mare

| SonicAndrei explică (pentru mihai9996):

Și dacă te joci pe el non-stop? Să zicem fără internet... Oricum o să mă obișnuiesc fiindcă și eu îmi încarc tableta zilnic.

| mihai9996 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Crede-ma nu m-am jucat niciodata pe el mai mult de 5 min ma plictisesc repede de jocuri...momentan am pe el doar facebook, instagram si whatsapp...nu prea ma mai pasioneaza jocurile de niciun fel

| SonicAndrei explică (pentru mihai9996):

Mai am o întrebare. Telefonul avea cumva folie de protecție când l-ai cumpărat? Sau va trebui să-i cumpăr separat?

| mihai9996 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Din pacate nu are... uitete pe youtube la un unboxing si vezi exact ce contine

| SonicAndrei explică (pentru mihai9996):

M-am uitat, dar uneori depinde și de magazin...
Tu ce folie de protecție recomanzi dintre următoarele:
1) Husa oficială de la Samsung: http://www.altex.ro/......i950ctegww
2) Tempered Glass: http://www.mobiledirect.ro/......203w2.html

Samsung vinde câte 2 bucăți și cred că e de calitate maximă, dar sticla securizată pare mai bună (costă 50 de lei față de 35 bucata și pare mai... puternică). Ambele mi se par foarte scumpe, dar mă interesează să fie protejat telefonul în cazul unui impact.

| mihai9996 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Descrierea nu au schimbat-o cei de la eMAG...dar eu am primit pe s4 de 2 saptamani android 4.4.2

Răspuns utilizator avertizat
| Viorel1995 a răspuns:

Undela 16 milioane ~!

| SonicAndrei explică (pentru Viorel1995):

Crezi că se va ieftini atât de mult?