| Nustiucesapunaici12 a întrebat:

Unde as putea restaura maine o camera foto pe film in Brasov? Am cumparat un aparat foto Kodak Instamatic 104 si nu stiu daca e functionabil, iar maine ajung in Brasov.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Langa vechea fabrica de la hidromecanica e un magazin care face developari de filme, restaurari nu cred.

| xerxes1 a răspuns:

Daca nu functioneaza poti sa-l arunci linistit.Iar daca functioneaza ma indoiesc ca stii sa-l folosesti.Era un aparat ieftin si slabut din punct de vedere al performantelor.Se vinde cu 10$pe Ebay.

| Nustiucesapunaici12 explică (pentru xerxes1):

Orice are un inceput. daca nu stiu sa il folosesc nu insemna ca nu pot sa invat, iar daca nu functioneaza nu inseamna ca trebuie aruncat. Offff

| xerxes1 a răspuns (pentru Nustiucesapunaici12):

Nu poti sa incepi cu ceva care s-a terminat deja.
Pocnitoarea ta functiona cu cartuse speciale instantmatic care nu se mai gasesc de 30 de ani.