| SilentRain a întrebat:

Unde aș putea sa salvez pozele le care le am in Google Foto?
Sunt poze vechi nu vreau sa le pierd și doresc sa le țin în siguranță mulți ani.
Ce aș putea face, unde sa le transfer?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-ti iei un stick, de fapt doua ca sa fii sigura-sigura big grin Le copii pe ambele si le pastrezi, in caz ca va ceda unul, il al pe al doilea de rezerva. Gasesti acum ieftine si cu o dimensiune bauna. Daca nu ai foarte multe poze te descurci si cu unul mai lent, un 2.0, desi o viteza de transfer mai mare e buna, sa nu imbatranesti pe langa el pana copii ceva happy

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Uuu poze cu iubiții din tinerețehee hee
Pe G Drive. Iiziii.
Sau dacă tot ai bani, le imprimi.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Sigur nu prea este nicăieri, dar eu zic să le transferi pe un hard disk extern și să îți creezi un album cu amintirile tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stick usb

| NLS a răspuns:

Mega.nz (15 GB gratuiti, poate chiar mai multi, in anumite conditii. Eu am cont de pe vremea cand erau 50GB gratuiti, si am ramas cu toti. Asigura criptare end to end.)
Trebuie avut grija de codul de recuperare,
pentru ca daca uiti parola ce ti-o setazi, nimeni nu iti mai poate genera alta, decat tu poti, daca ai acel cod.

+
obligatoriu stick sau HDD extern, ceva mai de doamne ajuta, nu Intenso sau Hama.
Recomand Sandisk, Sony sau Lexar, eventual Samsung daca te gandesti si la un card microSD.

Seagate sau WD daca doresti HDD extern.

Trebuie tinut cont de faptul ca atat stickurile, cat si cardurile microSD, sau SSD-urile si HDD-urile se pot defecta oricand din senin.

Exista si o alta metoda, dar momentan e rara si scumpa.
Insa se zice ca ar fi sigura.
Discuri blueray cu suport M-Disc.
E nevoie de o unitate optica bluray Writer care sa suporte aceasta tehnologie.

https://www.amazon.de/......01-0983856 _encoding=UTF8&pd_rd_i=B01E0CUU1C&pd_rd_r=c17dbcb5-ab03-4d5d-a7aa-02d19047d712&pd_rd_w=YoJio&pd_rd_wg=IOx51&pf_rd_p=149f160f-468b-48f5-aa84-5abbe57cf06d&pf_rd_r=CA55DCY2KEPJ0E8F8CAD&psc=1&refRID=CA55DCY2KEPJ0E8F8CAD

| Tokyo44 a răspuns:

O licența de Microsoft one drive iti permite salvarea a unui TB.
Poți invita pana la 5 persoane