| Fabyano_Faby_1975 a întrebat:

Unde e tasta Num Lock la laptopuri? am laptop Compaq Presario CQ58 si ma tot mira pe unde e tasta num lock si mi-o trebuie la multe

Răspuns Câştigător
| Husicel a răspuns:

Accesează din meniul start-accesories-ease of acces tastatura vizuală și acolo trebuie să apară

6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

In lipsa tastei Num Lk ( rândul de sus al tastelor in partea dreaptă):

Puteţi activa|dezactiva numloock-ul în felul următor :
1. Prin apasarea simultană a tastelor Fn+F11
2. Deschideti tastatura virtuala intrati in Start>Run>scrieti aici >osk si daţi>Ok. Un alt loc unde puteţi găsi tastatura virtuală; daţi click pe Start>Programs>Accessoris>Accessibility>On-Screen Keyboard. La Windows 7 o găsiţi si in Control Panel. După ce o să vă apară pe ecran, apăsaţi cu mouse-ul tasta NumLock de pe tastatura virtuală.

| AdrenalinTm a răspuns:

Ca la tastatura e deaspurea de sageti

| TheCritic a răspuns:

Deasupra literei 7 de la tastatura numerica.

| Cristi_Cristian_1991_gkmn a răspuns:

Nici leptopul meu nu are num lock dar vezi ca e tastatura virtuala dar totusi de cand am leptopul asta eu mi-a trebuit