| mony_5661 a întrebat:

Unde pot gasi jocuri ca volfied online sau macar compatibile cu windows 7? P. S. dau fundita

3 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Cam toate sunt compatibile cu Windows 7, daca nu iti merg atunci pe scurtatura dai click dreapta si mergi pe "run as administrator".
Daca tot nu iti merge, atunci tot in click dreapta pe scurtatura mergi la properties, apoi dai pe compatibility si bifezi prima casuta "Run this program in compatilbility mode for:... Windows xp sp3".
Pentru alte intrebari sau tutoriale despre calculatoare ai aici un site: http://www.tutorialepc.ro

De asemenea unele jocuri mai au incompatibilitati daca ai UAC-ul activat, pune-l pe disable dai restart si vezi daca iti merge + ce am zis mai sus cu Sp 3.
Pentru jocuri gen volfied nu stiu... poate te ajuta altii la chestiunea asta.

| TAZ_2382 a răspuns:

Tocmai ce cautam si eu acelasi lucru de vreo juma de ora si am gasit tutorialu' asta pe youtube cum sa folosesti dosbox sa iti mearga volfied pe win 7 http://www.youtube.com/watch?v=JeJ5BFAyloM
nu o sa intelegi o boaba ce zice tipu' dar iti arata asa ca nu o sa ai probleme, l-am testat si merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru volfied incearca un emulator de dos ex: dosbox, programele vechi ce ruleaza in mersi-dos de obicei nu merg pe win7