| rahynn a întrebat:

Unde se poate descoperi cine/ce numar a sunat cu privat/camp necunoscut? Doar la politie? raised eyebrows

12 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Daca ai inregistrarea si un continut injurios sau amenintator, posibil doar la politie.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu cred ca ai cumsad

mariana
| mariana a răspuns:

Daca vrei sa stii cine te-a sunat, poti sa ceri o lista de la Romtelecom ori de la UPS daca esti abonata la serviciul de telefonie fixa. Daca pe mobil te-a sunat cineva si nu este trecut numarul, inseamna ca acesl numar este trecut la secret si nu ti-l va putea desconspira decat daca este vorba de vreo amenintare si te simti in primejdie, atunci intr-adevar poti sa apelezi la organele de politie, care sunt in masura sa ceara de la distribuitorii de telefonie mobila sa ii informeze de la ce numar a-i fost sunata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cu toată tehnologia din prezent nu se poate afla de la ce număr ai primit apelul dacă este dat pe anonim (secret)!
Listingul telefonic nu îți dezvălui și acest apel, deorece listingul îți oferă doar numere formate de la numărul tău de telefon și nu invers!
Șansa este mică doar dacă există interceptări de de la acel număr spre tine (înregistrare!) în cazul unui dosar penal.
Nicio instituție publică nu poate să te ajute în astfel de situații (poliție-parchet-tribunal-sri) chiar dacă primești injurii.
Posibilitatea este doar dacă depui o plângere la poliție în cazul amenințării cu moartea, există o procedură standard care se aplică în astfel de situații. Atunci telefonul tău este interceptat pentru a vedea ce persoană este (femeie-bărbat), etc.
Multă baftă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragii mei, stati linistiti ca se afla. politia e una din metodele mai grele.insa sunt 2 posibilitati mai usoare sa afli. daca vreti detalii, dati un buzz la marean_vanghelie88

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exzista un,, dispozitiv'' care ati afiseaza nr cind cineva suna cu numar privat dar trebuie sa lucrezi la F. B. I sau sa il gaseti pe,, piata neagra'' Ps: am uitat sa va spun e ilegal sa il folosestilaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca suna cineva cu nr secret de pe o cartela pe o alta cartela din alta retea se poate afla numarul secret?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau la romtelecom ROMANIA

| macarale a răspuns:

Din cate stiam eu, nu ai cum. politia nu are motive destule sa cerceteze, cei de la reteaua de telefonie mobila spun ca nu pot dezvalui datele unui utilizator. doar in cazul in care iti este pusa viata in pericol sau ceva asemanator si faci plangere. in rest, toti se spala pe maini.
daca as fi in locul tau, decat sa ma chinui pe la politie etc as prefera sa imi schimb numarul de telefon.