| Cortex a întrebat:

Unde trebuie sa sun sa-mi aflu codul PUK(la orange) si ce trebuie sa zic?

11 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Trebiue să suni la Servicii Clienţi, adică la numărul 444 şi să urmezi instrucţiunile astfel încât să ajungi să vorbeşti cu un reprezentant. Acolo, îi ceri pur şi simplu codul PUK.

| Alecsandri a răspuns:

Bună,
Trebiue să suni la Servicii Clienţi, adică la numărul 444 şi să urmezi instrucţiunile astfel încât să ajungi să vorbeşti cu un reprezentant. Acolo, îi ceri pur şi simplu codul PUK.

Dar codul puk era trecut pe ambalajul cartelei.
Sper ca sfatul meu sa te ajute.

| Alecsandri a răspuns:

Sau mai simplu asa : De pe un alt telefon
-Suni la *100#
- 7 Servicii si puk
-9 Puk
-1PrePay
-Introduci nr telefonului pentru care vrei sa afli pukul

| FemeiaPisică a răspuns:

Bună,

Suni de pe o altă cartelă la *100# şi selectezi opţiunea "PUK".

| Cortex explică:

Nu a mers cu niciuna din metodele voastre deci nu primiti funda

| CandTrandafiriiMor a răspuns:

Buna!
Pai de pe un alt telefon
-Suni la *100#
- 7=> Servicii si puk
-9 => Puk
-1=PrePay
-Introdu` nr telefonului pentru care vrei sa aflu puku` big grin
Sper ca ai reusit :X Funda?

| izaalina a răspuns (pentru CandTrandafiriiMor):

Merci mult! nici nu stiii cat m-ai ajutat
pentru ca nu voiam sa afle mama ca mi s-a blocat tel merci mult de tot! :*

| izaalina a răspuns (pentru CandTrandafiriiMor):

Merci mult! nici nu stiii cat m-ai ajutat
pentru ca nu voiam sa afle mama ca mi s-a blocat tel merci mult de tot!

| izaalina a răspuns (pentru CandTrandafiriiMor):

Multumesc mult!

| dani33la a răspuns:

Codul puk il afli de pe cartela...cum sa iti zic cand iti iei o cartela iti mai da ceva pe langa ea ...decii cartela ii pus intr-o chestie si tu o iei de acolo si ti-o pui in telefon nu? no si pe chestia aia iti scrie numarul codul puk
si codul pin happy daca ai inteles cea am scrisss. straight face

| Cosmina_Ecaterina_1988 a răspuns:

Cum aflu codul puk?\