| Alle23 a întrebat:

Unei prietene nu ii mai merge touch-ul pe Iphone. Cam cat ar costa repaparea lui? Funda + vot!

Răspuns Câştigător
| SimoDR a răspuns:

Depinde. Poate sa nu coste nimic daca este in garantie. Cu certificatul de garantie se prezinta la reprezentanta si se rezolva. Nu pe loc. Pentru perioada necesara repararii, poate sa ceara altul, ca la telefoanele mobile. Daca il repara la reprezentanta, dar fara garantie, sa ceara un deviz de plata inainte. In jur de 100-150 lei. Mai mult nu face, chiar daca i se cere. In nici un caz nu recomand repararea la diversi "priceputi". Unii poate chiar se pricep dar nu stii peste cine dai.

1 răspuns:
| Userrr a răspuns:

Mai degraba si-ar unul nou decat sa-l repare pe asta.Repararea ar cam costa 30 de milioane...