| Kikoo a întrebat:

Unui prieten ii merge telefonul prost, iar eu cred ca e din cauza ca are pe Chrome peste 50 de tab-uri deschise. Nu crede ca Chrome e de vina, si nu vrea sa le inchida. Ce altceva a fi, pentru ca sincer mie mi se pare ca asta e problema?

7 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

50 de pagini? da ala e sanatos, manca ram mult si automat se incetineste, deschid si eu max 5-6 da 50 omfg!

| iAMVi a răspuns:

Chorme haleste ram cu doar un tab, nici nu vreau sa ma gandesc cu 50 ca plang deja

| DaniTDCI a răspuns:

Draga chrome, acel prieten daca nu are deschis google chrome atunci nu are legatura cu performanta scazuta de oarece din moment ce chrome e inchis atunci nu ruleaza in fundal.

| Apollo007 a răspuns:

Chrome foloseste multe resurse dar sunt mai multe cauze din care merge prost. Daca calculatorul merge bine daca inchide chrome sunt altele. Oricum windowsul mai devreme sau mai târziu cedează. Se incarca de o grămadă de fișiere de la toate site-urile accesate, registry aiurea programe nedezinstaalate corect etc. Si mai e vorba de cat de vechi e calculatorul. Un calculator bun cu ssd procesor de ultima generație sibo grafica decenta merge bine chiar si cu multe tab-uri deschise. Poate încerca o curățire a calculatorului, o repsatare a procesorului si programe de mentenanță gen cc cleaner. In cel mai nasol caz reinstalarea windowsului.

| Edmonds2342 a răspuns (pentru Apollo007):

E vorba de telefon

| Wr3nch a răspuns:

Chrome e de vina. taburile ii consuma tot ram-ul si aia se blocheaza.

| LPCTSTR a răspuns:

De fapt exista 2 variante.
Prima este ca nu Chrome sa manance RAM, ci alte aplicatii deschise in fundal iar a doua este ca intr-adevar, Chrome sa manance prin zecile de taburi, mai mult RAM decat are nevoie.
Deci bine ar fi sa inchida toate taburile si sa faca o diferenta pentru a se convinge.