| Andrey550 a întrebat:

Upgrade la PC sau un Xbox One respectiv PS4? Ce m-ati indruma sa aleg?

9 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce PC ai in primul rand, ce specicatii? Plus ca e subiectiva treaba, trebuie sa-ti placa tie, nu sa te ghidam noi sa te fortam sa-ti placa. Pe scurt, daca nu vrei sa-ti faci griji ca "pot rula jocul x sau y?" ia-ti Xbox sau PS, daca vrei si-ti place sa te joci pe PC si sa schimbi piese, ramai pe pc. Trebuie sa te gandesti si daca iti cumperi jocurile, daca modezi Xbox-ul sau PS-ul etc, sunt multe criterii de luat in considerare.

| Andrey550 explică (pentru CM7YRE):

Nu e o configuratie foarte bomba dar cu cat am calculat cu vreo 1000 lei as putea rula gta 5 la high cu un i5 si un gtx 750, 8gb ram dar configuratia mea este:
Procesor:AMD Athlon x2 340 3.4 ghz-dual core
Ram:6
HDD:1TB
Placa de baza":ASRock FM2A68M-DG3+
Placa video:Radeon R7 240 2gb

| ANF2004 a răspuns (pentru Andrey550):

Clar fa upgrade la pc, iar dacă vrei îți fac eu unul de la 0, unul ieftin și bun, doar sa îmi spui bugetul.

| Andrey550 explică (pentru ANF2004):

Am deja un pc cu configuratia tonguerocesor:AMD Athlon x2 340 3.4 ghz-dual core
Ram:6
HDD:1TB
Placa de baza":ASRock FM2A68M-DG3+
Placa video:Radeon R7 240 2gb
Susa:450W
Iar ca buget de upgrade 900-1000 lei

| RAY a răspuns:

Depinde de tine ce isi doresti mai mult, eu as alege sa upgradez PC

| Alexuţ02 a răspuns:

Dacă vrei jocuri, de 1000-1200 lei cât dai pe Xbox sau PS nu ai cum să faci cine ştie ce upgrade, dar dacă-ţi iei Xbox One sau PS4 te joci orice joc de banii ăia.

Tu alegi...

| DoarAlin a răspuns:

PC.

| ANF2004 a răspuns:

Dacă vrei exclusive, atunci PS4 este pentru tine. La Xbox One sunt aceleași jocuri ca și pe pc, iar pe console jocurile sunt prestabilite la setări medii, pe când la pc poți la le pui la maxim. Deci cam cea mai buna varianta ar fi PC-ul. Și la PS4 trebuie abonament lunar sau anual pentru a te juca multiplayer.

| Kisama a răspuns:

Depinde mare parete de gusturile tale, pesonal mereu as alege un PC, o varietate de jocuri cat cupinde, Beta test daca il folosesti pentru desen cum o fac si eu in tandem cu o tableta grafica poate duce rezolutii extrem de mare fara sa ai lag spike-uri, in final tot ce conteaza este ce preferi tu, ia totul pe rand si posibil sa le ai pe ambele si Upgrade PC si PS4/Xbox