| Robert_Burghiu_1999 a întrebat:

UPGRADE LAPTOP
Am un Laptop Lenovo G580 cu i5 6 Gb ram dedicată nVIDIA 2 gb, 1 TB SSHD.

Are 2 sloturi de ram ocupate (4-2) eu ma gândeam sa o înlocuiesc pe cea de 2 gb cu una de 4.
Este musai sa fie edentice?
Iar HDD UL ma gândeam sa l înlocuiesc cu un SSD
SE POATE?

Răspuns Câştigător
| marian37 a răspuns:

Placutele de RAM trebuie sa aiba aceeasi frecventa, aceeasi latenta si de preferat aceeasi firma. Daca nu mai ai sloturi libere pentru un ssd ai putea inlocui unitatea optica cu unul. Daca dispui de bani si iti permiti inlocuirea sshd-ului cu un ssd de 500gb minim, ia-l.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cam da, daca ai ddr 3 nu o sa mearga ddr 4

| Robert_Burghiu_1999 explică:

Mulțumesc