| anonimgl a întrebat:

Urgent! Am un nokia e51 si e codat pe orange, vreau sa il decodez sa mearga si pe cosmote.Imi puteti spune cum as putea sa il decodez?

Răspuns Câştigător
| cristinelM a răspuns:

Nu poti sa ti-l decodezi acasa cu diverse programe, mai mult il strici decat sa-l decodezi. Du-te la primul gsm service, nu costa foarte mult

5 răspunsuri:
| kire a răspuns:

Mai bine il duci intr-un service de telefoane si ti-l rezolva intr-o jumatate de ora, eu asa te-as sfatui merge sa-l faci si singur dar exista sanse foarte mari sa ti-l strici, dardaca vrei sa risti gasesti pe google o gramada de tutoriale.Bafta!

| claudsadas a răspuns:

Dul la un magazin de telefoane care se ocupa si cu decodarea. pretul nu este foarte mare intre 20-40 lei si til face si pe loc.Ca sal decodezi tu ar fi o pierdere de timp daca nu ai mai decodat telefoane pentru ca nu ii asa usor si ar mai fi si de cablu de date.

| AlexAlex2010 a răspuns:

Te duci undeva unde decodeaza telefoane (REPARATII TELEFOANE). Acolo dai vreo 10-20 lei pana in 30 si ti-l decodeaza! Funda!

| Borfas_George_1994 a răspuns:

Ba am si eu o intrebare dc dati toti acelasi raspunsangry daca unu zice ca se decodeaza cu un prog angry mai zice ink unu la fel si inca unu la felangry dc *** trebuie sa reptati toti angry, sau mai sunt unui inculti care zic (nu stiu) atunci dc mai comentezi daca nu sti sau uni k domne dul la service crezi ca ala care intreaba nu stie ca la sv se decodeaza kredeti k asa incult e? angry ma frate daca vrei sa decodezi incearca cu (jaf) si nss si nu vreau nici fundawinking k voi lesinatilor