| raulXXX a întrebat:

[urgent!] buna cand intru pe net imi tot da o eroare "urmatorul plugin s-a inchis cu o eroare:Shockwave Flash" cina ma ajuta cum sa scapt de eroare are funda!

Răspuns Câştigător
| Cristineel a răspuns:

Scrii intr-un nou tab in bara: about:plugins si dai enter;
dupa ce ai dat enter o sa iti apara o lista cu plugin-uri cum e in imaginea aia
dai mai jos pana iti apare Flash(2 files);
in coltul drept de sus al paginii o sa iti apara semnul [+] pe care apesi pentru detalii;
te intorci la casuta care incepe cu Flash(2 files) si apesi pe Disable sau dezactivare;
inchizi tab-ul deschis apoi inchizi google chrome si il restartezi si verifici vizitand pagina de test pentru Adobe zice aici;
in fine, mai ghideaza-te si dupa imagini si sper sa intelegi ca nu-i asa complicat big grin

7 răspunsuri:
| Yusuke16 a răspuns:

Http://get.adobe.com/shockwave/

http://en.softonic.com/s/shockwave-flash

Instaleaza prima chestie dupa downloandeaza Shockwave Flash din al doilea link

| NoShit a răspuns:

Foloseşti Google Chrome? Mie doar pe browser-ul ăsta mi se întâmplă.

| raulXXX explică (pentru NoShit):

Da google chrome folosesc

| NoShit a răspuns (pentru raulXXX):

Probabil browser-ul o fi de vină că aceeaşi problemă o am şi eu, deşi se tot zice ca google chrome e cel mai bun. când folosesc mozilla n-am problema asta. citeşte şi aici şi încearcă să aplici apoi zi-mi dacă mai apare: http://www.howtogeek.com/......le-chrome/
Baftă!

| raulXXX explică (pentru NoShit):

Nu am inteles mai nimicalaughing..nu ma prea am cu engleza!straight face

| Cristineel a răspuns (pentru raulXXX):

Scrii intr-un nou tab in bara: about:plugins si dai enter;
dupa ce ai dat enter o sa iti apara o lista cu plugin-uri cum e in imaginea aia
dai mai jos pana iti apare Flash(2 files);
in coltul drept de sus al paginii o sa iti apara semnul [+] pe care apesi pentru detalii;
te intorci la casuta care incepe cu Flash(2 files) si apesi pe Disable sau dezactivare;
inchizi tab-ul deschis apoi inchizi google chrome si il restartezi si verifici vizitand pagina de test pentru Adobe zice aici;
in fine, mai ghideaza-te si dupa imagini si sper sa intelegi ca nu-i asa complicat big grin

| cammm a răspuns:

Dai refresh. Sau uite aici mai multe http://sirbudaniel.wordpress.com/......-browsere/

Cu placere

| Cristineel a răspuns:

Fa update la Shockwave, scrie pe google shockwave sau ceva, presupun ca ai inspiratie, si scapi de problema.