| Pustiu_Jojo_Alex_1996 a întrebat:

Urgent DAU FUNDA deci uite cum sta treaba am descarcat yahoo messenger 11.5 chiar de pe siteul oficial instalarea a mers dar cand vreau sa intru in el imi apare o eroare si scrie :"Cannot load resurce DLL." si daca dau ok mi sa inchide ce as putea sa fac si as mai avea o problema cu google chrome cand dadeam clik pe el sa se deschida nu se deschidea l-am dezinstalat (am reinstalat si windosu) si cad vreau sa il instalez imi apare o caseta alba si scrie : se initiiaza si dupa aceia dispare ce pot sa fac si in cazu asta DAU FUNDA CELUI MAI BUN RASPUNS

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze.11.5 nu e compatibil cu calc tau. Sterge-l, descarca si instaleaza 11.1, vezi daca merge si apoi poti spune daca ai sau nu probleme cu windows-ul tau.

| Pustiu_Jojo_Alex_1996 explică (pentru anonim_4396):

Mersi am incercat varianta ta intadevar nu mi-a mers 11.1 dar am instalat yahoo messenger 9 si imi merge nu imi mai da eroare dar ma mir ca pana acum mi-a mers versiunea de 11.5 ce so fi intamplat?

| Pustiu_Jojo_Alex_1996 explică (pentru anonim_4396):

Ce zici sa incerc sa fac la fel si cu google chrome? sa instalez o versiune mai veche?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pustiu_Jojo_Alex_1996):

Lasa versiunea de yahoo! messenger 9 daca iti merge.Pur si simplu celelalte vresiuni nu merg.

| Pustiu_Jojo_Alex_1996 explică (pentru anonim_4396):

Mersi ramon creczi ca dac instalez o versiune mai veche si de chrom imi va merge si app brv u ai castigat funda pentru ca ingeneral problema mea principala e ra mesu sa browsare sunt destule

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pustiu_Jojo_Alex_1996):

Google chrome mereu a fost cu dificultate pentru windows-uri.o fi el mai rapid dar vine cu o serie de nereguli.Si eu am instalat odata google chrome si nu mi-e placut.Instaleaza mozilla firefox, ti-l recomand. Opera de asemenea nu e prea reusit si merge doar pe calculatoare mai performante.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze ca am intarziat cu intrebarea dar la ora 00 doooorrmm.laughing

16 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Dezinstaleaza-le pe toate din control panel. Descarca asta gratuit si fa o scanare si curatire a registrilor cu el si optimizare:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml
descarca messu de aici:
http://www.softpedia.com/......nger.shtml
si chrome (stable):
http://www.softpedia.com/progDownload/Google-Chrome-Download-108166.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema este in felul urmator. Probabil a aparut o eroare la instalare si nu ai fost atent. Reinstaleaza windows-ul

| Sheldon a răspuns:

Poate nu esti logat ca administrator
Solutia se gaseste chiar in interiorul Yahoo Messenger si consta in 2 fisiere cu extensia.reg care trebuie adaugate la registri.

Aceste fisiere se gasesc in : C:\Program files\Yahoo!\Messenger, si au denumirea : default.reg si intl.reg.

Dati click pe ele si adaugati-le la registrii dumneavoastra si veti putea utiliza Yahoo Messenger din noul cont de utilizator

| Pustiu_Jojo_Alex_1996 explică (pentru Sheldon):

Am incercat varianta ta si tot asa imi apare eroarea

| DjZen a răspuns:

Problema s-ar putea sa fie fisierul DLL care nu a fost scris correct. Cauta dosarul in care este instalat Yahoo sterge folderul apoi incearca din nou. Daca nu merge nici asa debifezi casutele Hidden folder and files si cauti acolo tot ce tine de Yahoo Messenger si le stergi apoi incerci din nou.

| Pustiu_Jojo_Alex_1996 explică (pentru DjZen):

Am cautat nu e niciun folder DLL sunt multe setari cu dll* dar mi-e frica ca daca sterg ceva ii afectez rularea

| Pustiu_Jojo_Alex_1996 explică (pentru DjZen):

Si cum zisasi u cu hidden folder nu stiu

| DjZen a răspuns (pentru Pustiu_Jojo_Alex_1996):

Daca acele DLL apartine yahoo messenger nu este nici o greseala sa le stergi sau se intample ceva rau la windows. Incerci asa daca nu merge si cand instalezi tot messenger la fel iti recomand alt program gen Pidgin sau Trilian

| TheFallen666 a răspuns:

Poate ca s-a intamplat ce va cu winows-ul si nu conteaza daca il reinstalezi eu zic sa incerci altul!

| Pustiu_Jojo_Alex_1996 explică:

Si la google chrome ce solutii imi dati