| sandel96 a întrebat:

Urgent dau funda!
Placa video ATI hd 4830

Am o problema de cateve zile cu placa video in anumite momente cand sunt la pc sau chiar si cand il aprind prima data se stinge ecranul monitorului ledul acestuia ramanand portocaliu fara semnal presupun.Placa video este hd 4830 si trebuie sa dau restart la pc pentru a avea imagine pe monitor ciudat este de ex ca ieri a mers ok toata ziua iar azi dupa 2, 3 ore s-a facut monitorul negru iar. PE Placa ESTE UN LED ROSU 1602 APRINS. Vreau sa mentionez ca am probat placa onboard si functioneaza.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Placa si/sau sursa pe duca. Du hardughia la testat serios.

| NeaPopa2015 a răspuns:

E pe duca, mergi si da slujbe poate isi revine, alternativ du-o la service pentru incalzire chipset video si schimbare pasta termo.