| qweer a întrebat:

Urgent! DVD-ROM-ul meu nu îmi mai citeşte Cd-urile şi DVD-urile goale, nici nu pot copia ceva pe ele. Când vreau să intru îmi spune " Please insert a disk into drive F:. ". La început se poate auzi CD/DVD-ul cum se învârte şi arată că se încarcă, te aştepţi să îţi apară ceva dar nimic!
Nu am nici-un driver sau altceva la acesta, când l-am luat era aproape nou.
Fundă cine mă ajută! ( PS : Am dat şi enable şi disable la chestia cu "auto-play", nu mai vreau sa aud de ea decât dacă este altceva )

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai daca sunt goale ce sa-ti apara? Cu scrisul in schimb, este intr-adevar o problema. Nu-ti trebuie driver, il are windows-ul nativ. Cu ce program incerci sa scrii CD-ul sau DVD-ul?

| qweer explică (pentru K0sti):

Să-mi apară ca am Cd-il în CD-ROM!
Nu mai am nici un program, am avut Nero dar am schimbat windows-ul şi s-a şters. Am viteza prea mică la internet şi nu pot sa îl descarc, nici nu am de unde să fac rost. Stiu să-l fac şi fără dar acum întâmpin probleme.

| qweer explică (pentru qweer):

CD-ul *

| K0sti a răspuns (pentru qweer):

Baga un CD sau DVD scris, nu blank. Ia vezi iti apare?

| qweer explică (pentru K0sti):

Da.

| K0sti a răspuns (pentru qweer):

Pai vezi, exact ce ti-am spus mai sus. Daca sunt blank ce vrei sa-ti apara? Cu scrisul nu stiu ce sa zic, pana nu vad. Daca nu ai Nero cu ce scrii?

| qweer explică (pentru K0sti):

Nu vreau să-mi apară un conţinut sau ceva, vreau să-mi arate ( cum îmi arata înainte ) un CD gol, dar îmi arata ca şi cum CD-ul nu ar exista...
Am Windows XP, îi dau un "send to." -» DVD-ROM fişierului şi dau doar "paste" şi "burn".