| AnnaaaIsHere a întrebat:

URGENT! FUNA! Fratilor mor de nervi! Laptopul meu face fite grav! Se inchide brusc! Azi,pana acum, s-a inchis de cel putin 20 de ori! La fiecare 5-10 minute se inchide! De ieri a inceput sa faca asta! Nu inteleg ce poate sa aiba! Si mi-a bagat de vreo 3 ori si eroarea albastra! Zilele astea mi-am instalat imvu. Poate sa fie de la el?!:| Da nu cred.Pentru ca am mai avut imvu,si nu facea asta!:| Ma enerveaza! Mereu cand ma joc imvu se inchide brusc!:| Apropo,nu stiu daca are vreo legatura, da zilele trecute am urmat pasii spusi de http://www.tpu.ro/......sti-disk/. Credeti ca are vreo legatura?:| Spuneti-mi ce sa fac sa nu se mai inchida asa, ca o altfel o sa-l arunc pe geam! :|.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sa incerci o reinstalare de windows. Daca dupa reinstalare, problema persista, atunci la service cu el.

| AnnaaaIsHere explică (pentru sltlp):

De fapt nu cred ca mai are rost. Este foarte vechi. I-am facut deja asta anul trecu.Am un Acer Extensa 5230 si mereu face fite.Dar ieri si azi a intrecut orice masura! Mai bine il las incolo, pana o sa imi cumpere mama un laptop nou.L-am mai dus la service anul trecut fiindca a avut ecranul spart.Si am dat mult mai mult pe ecran decat merita.Mama a spus ca orice s-ar intampla, la service nu-l mai ducem. Multumesc oricum happy

| supermamici a răspuns:

Cred ca se supra incinge. Verifica daca mai merg ventilatoarele, daca nu mai merg (nu se mai aud) atunci nu il mai porni ca o sa il busesti de tot, daca problema este asta care iti spun eu ai sanse sa il faci fara sa dai prea multi bani.

| TommyLynn a răspuns:

S-ar putea ca sursa să-și dea obștescul sfârșit.
Te sfătuiesc să-l duci la un service specializat.