| Wyorel a întrebat:

URGENT! FUNDA! Am o problema la un Windows Xp Sp3 Performance edition,l-am mai avut instalat odata si a mers perfect,dar am avut o problema si a trebuit sa-l reinstalez,dupa instalare am instalat driverele si am vrut sa fac conexiunea la internet,am dat la "Create new connection",am introdus username si password si am dat connect si mi-a aparut o eroare "The following destination not reached". Apoi am observat ca nu am Local Area Connection.Din ce cauza nu am Local Area Connection, asta este cauza pentru care nu mi se conecteaza? Imi lipseste cumva driver-ul network?

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Cand il bagi si faci pasii de care ti-am zis, si daca o sa vezi acele semne de intrebare galbene, inseamna ca-ti lipsesc driverele. XP-ul nu si le procura singur spre deosebire de 7 sau 8.

Ai mai putea sa intri in BIOS, cauta optiunea Ethernet Network adapter, si vezi daca e pe Disabled. Daca e, schimb-o pe Enabled, apoi instalezi driverele care iti trebuie tie, de conexiune la internet pentru Windows XP.

4 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Start -> Run -> scrie devmgmt.msc si apasa Enter. Aici vezi cumva niste semne de intrebare de culoare galbena subt Network Adapters?

| Wyorel explică (pentru miTzuliK93):

Pai momentan nu mai am xp-ul, am bagat windows 7, dar imi merge greu si vreau sa bag iar xp, dar vreau sa stiu ce sa-i fac atunci cand il bag.

| Wyorel explică (pentru miTzuliK93):

Ok,mersi de sfat, mai astept opinii.

| Wyorel explică (pentru miTzuliK93):

Ai avut dreptate, mersi pentru ajutor! Funda!

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Wyorel):

Cand il bagi si faci pasii de care ti-am zis, si daca o sa vezi acele semne de intrebare galbene, inseamna ca-ti lipsesc driverele. XP-ul nu si le procura singur spre deosebire de 7 sau 8.

Ai mai putea sa intri in BIOS, cauta optiunea Ethernet Network adapter, si vezi daca e pe Disabled. Daca e, schimb-o pe Enabled, apoi instalezi driverele care iti trebuie tie, de conexiune la internet pentru Windows XP.