| Neagandalf a întrebat:

Urgent Funda+Vot!
Am o Semi Cursiera, Tunata de mine infine.
Vreau sa am muzica pe ea!
Ceea ce vreau sa imi explicati este cum sa fac, ca la telefon sau la mp3 sa pun un difuzor 2 sa se auda dar tare sa amplifice sunetul original al telefonului!
Un link de video sau o explicatie concreta va rog!

Răspuns Câştigător
| viavo a răspuns:

Cumperi o pereche de boxe active pentru calculator si le scoti transfomatorul afara, cositoresti doua fire pe piciorusele condesatorului de filtrare de la puntea redresoare formata din 4 diode si la cele doua fire folosesti un acumulator.ai grija sa respecti polaritatea si alimentarea sa fie egala cu cea de iesire a transformatorului.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ba sper ca nu pui manele si umbli prin cartier. Iei niste casti, le tai firele si le legi apoi la difuzor.

| Neagandalf explică (pentru suntserios):

Manaua este o muzica de vaitare...Cea mai proasta inventie de muzica.

| AlexBmxRider a răspuns:

Nu stiu ce difuzor ai putea monta pe bicicleta. Va trebuii sa te multumesti cu un mp3. dat la maxim. Ai grija sa nu mergi pe langa blocuri cu muzica data tare. Sper ca ti-am fost de folos! stai ca mi-a venit o idee, cauta niste boxe atasabile la mp3. Sper ca te-am ajutat! Du-te la un electrician poate te ajuta el.

| AlexandruMurzin a răspuns:

Dafuq!?!?! E o bicicleta in pana mea!