| Anelis a întrebat:

Urgent! maine plec in Italia si as vrea sa stiu. daca am minute si sms activate as putea suna in Romania prin serviciul Roaming

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Da', normal ca poti sa suni in roaming tongue, oricand poti, orange-ul stiu ca functioneaza si in italia dar nu stiu daca are acoperire peste tot thinking

| anad a răspuns:

Daca ti-ai activat serviciul Roaming si ai abonament poti suna in Romania din toate tarile din Europa. Vei plati minutele folosite. Poti folosi minute din optiune doar daca sunt internationale.

| kiddutssa a răspuns:

Well, servicul de roaming nu este un serviciu care sa coste suplimentar ca sa il activezi. Te ajuta sa poti apela si primi apeluri cat timp esti plecat. Cei din tara te vor putea apela din minutele orange, iar tu pentru fiecare minut primit vei fi tarifat cu 0. 19 euro. de asemenea un apel efectuat de catre tine este tarifat cu 0. 43 euro iar un mesaj expediat cu 0. 11euro. In cazul in care ai o optiune activata cu minute si iesi din tara nu te ajuta cu nimic, nici macar minutele internationale. Daca mai ai intrebari le astept cu placerewinking (lucrez la orange)

| MidnightLady a răspuns:

Nu, nu poti folosi in roaming minutele din optiune.

| medex3 a răspuns:

Romingul din cate stiu eu se plateste. Daca tu esti in strainatate si te suna cineva platiti amandoi si invers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! As diori sa stiu, cum imi dau seama daca o persoana foloseste roamingul sau nu? De exemplu daca a venit in tara nu se poate sti in vreun mod ca el nu mai foloseste roamingul?

| Anelis explică:

Apropo sunt in orange scuzeblushing