| SerbanElyan a întrebat:

URGENT! Mi-am facut o noua adresa de e-mail si de fapt de messenger si am o mica problema cu transtefarea contactelor. Aceasta mica problema este de fapt mare... Intru pe laptop pe contul cel vechi pentru a trimite contactele. Le trimit, apare scris "Ai trimis 137 de contacte la adresa...". Pe pc am deschis contrul cel nou dar nu primesc niciun contact. Ce se intalmpla. Solutie?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

E adresa noua, nu se poate sa adaugi mai mult de 4-5 contacte pe zi. Este o masura luata de Yahoo tocmai pentru a preveni booti(distrugatoarele de messenger). Solutia este ->cate 4-5 contacte zilnic.
Bafta!

| SerbanElyan explică (pentru neluL):

Dar totusi pe contul vechi apare ca am trimis contactele. Ca nu pot sa le introduc e ceva dar eu nu pot nici sa le primesc... Daca intelegi ce vreau sa spun...

| neluL a răspuns (pentru SerbanElyan):

Pai si ce nu vezi normal ca nu poti sa le primesti? Unde vrei sa le primesti daca noul cont nu le accepta? Este ca si cum ai suna la un telefon si nu ti se raspunde! Semnalul se duce dar id-ul nou nu le primeste. M-ai inteles?

| SerbanElyan explică:

Dar pe vechiul cont apare ca am trimis contactele... Eu le-am trimis dar nu le primesc... Cu adaugatul e altceva.
Intelegi ce vreau sa zic?