| anonim_4396 a întrebat:

! Urgent!
Nu stiu ce s-a intamplat cu laptopul meu... este in priza si incarca dar tubul de la baterie este cu X.Spune :Luati in considerare inlocuirea bateriei. Spune si ca este o problema cu bateria si se poate inchide brusc. Ce trebuie sa fac? Este grav? Nu vreau sa se strice... Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| MetalForever a răspuns:

Mai bine nu il lasa sa moara(adica sa se descarce de tot)-pentru ca sa poti testa bateria noua mai usor...Asta este sfatul meu, si eu am patit cam acelasi lucru, doar am schimbat bateria(am dat 16 euro pe ea..cam..70-80 lei)-si formateaza bateria noua(Adica incarca laptopul pana la maxim, dupa aceea lasa-l sa se descarce, pana se descarca DE TOT-altfel bateria iti va dura cam 2 ore, daca nu este conectat la priza-asa am patit eu.Cel mai bine consulta sfatul unui expert, daca nu este clar ceva.Desi altceva nu are ce sa fie.Ah, era sa uit:poate e problema cu incarcatorul..NU IL LASA SA SE DESCARCE DE TOT PANA CE NU CUMPERI ALTA BATERIE! Ca sa iti fie mai usor.

6 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Atat timp cat este in priza nu se va stinge nici intr-o mie de ani, bateria probabil este moarta si iti trebuie alta, laptopul nu se poate strica din atat lucru, stai cu el in priza si nu-l scoti decat dupa ce il stingi tu.
Numai bine!

| MetalForever a răspuns:

Schimba bateria...cauta pe internet modelul tau de laptop si ce baterie suporta, cumpara de la un magazin online sau daca gasesti la un magazin de electronice din orasul tau(gen Media Markt, Media Galaxy, Altex..etc).

| AnaMaria2719 a răspuns:

Am cautat baterie si costa in jur de 3-4 milioanestraight face... am un laptop compaq presario CQ56

| AnaMaria2719 a răspuns:

E posibil sa isi revina intre timp? sau e din cauza unei cazaturii...

| RazvanVlad a răspuns:

Schimba bateria. dar iti recomand sa ti laptopul numai pe cablu fara baterie

| AndyBB a răspuns:

Da,cred ca este problema la baterie, am avut si eu aceas problema, eu mi-am luat alta baterie, cred ca acelasi lucru trebuie sa faci si tu, sper ca te-am ajutat