| Anchelor a întrebat:

URGENT! Tata a cumparat de la un om,, de incredere" un calculator Cu WIN 7 Proffesional Cu licenta pentru 750 de lei. Toate bune pana cand i-am dat update la WIN si acum imi apare in dreapta jos ca WIN nu este autentic... CE TREBUIE SA FAC? FUNDA!

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Să il dea înapoi lu ăla!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Reinstalezi sistemul de operare

| ChristianKalman a răspuns:

Nu am găsit nicio rezolvare la această problemă. Totuși, dacă omul e de încredere, eu nu l-aș acuza de nimic pentru că am pățit FIX același lucru. Licența de Windows 7 Professional e cumpărată de mine, a mers aproape un an cu upgrade-ul de la Windows 10 și m-am trezit într-o zi că îmi apare același mesaj în dreapta jos... am auzit mai multe persoane că se confruntă cu aceeași problemă, inclusiv la noi la firmă a apărut problema asta.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Pui alt windows. Sau Linux

| Pietricel a răspuns (pentru RaduMihaiRadu):

#Mu** Linux

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pietricel):

100% justificat.

| TwoSlicesPizza a răspuns:

Probabil deoarece daca faci upgrade iti dai seama ca nu mai este autentic dar ai putea sa il reinstalezi sau sa incerci niste teste cu masina virtuala ( adica un program unde practic ai un pc in pc-ul tau. nu stiu cum sa iti explic dar asta e : https://www.youtube.com/watch?v=Q7Bqt0tXc3U)

Sper ca am fost de ajutor.

FUNDA!?