| vladlove123 a întrebat:

URGENT TPU, astazi mi-a luat tata o placa de sunet creative sb 0570 si eu aveam pc pornit si am vrut sa bag placa de sunet cu e l pornit si cand am bagat-o monitorul s-a stins iar calculatorul functiona in continuare, monitorul a intrat in standy. Atunci am scos mufa de curent de la sursa am bagat-o si acelasi lucru unitatea se aprinde coolerele merg becul de la placa de baza se aprinde doar butonul pe care apas eu cand vreau sa pornesc unitatea cand ea functiona era verde acum e portocaliu. Am scos si memorile am facut reset de bios dar degeaba. Ce are?

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

Asta inseamna ca se alimenteaza, dar se poate sa se fi ars o simpla piesa ca nu trimite semnalul mai departe. Incearca asa cum ti-am zis. Mai exista totusi o posibilitate sa se fi ars doar placa video.

6 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Este clar de la placa de baza. Este moarta. Dar preventiv, incearca sa deschizi boxele cand deschizi pc-u si vezi daca se aude sunetul ala cand se deschide windowsul. Daca se aude inseamna ca nu e de la placa de baza ci e de la monitor, daca nu se aude e clar ca ai prajit placa de baza.

| vladlove123 explică (pentru LeontinAndrei):

Pai da becul de la placa de baza este aprins

| vladlove123 explică (pentru LeontinAndrei):

Andrei da-mi idul tau te rog frumos sa iti explic mai clar

| LeontinAndrei a răspuns (pentru vladlove123):

Asta inseamna ca se alimenteaza, dar se poate sa se fi ars o simpla piesa ca nu trimite semnalul mai departe. Incearca asa cum ti-am zis. Mai exista totusi o posibilitate sa se fi ars doar placa video.

| Sebytzu_9214 a răspuns:

Prima data incearca cu alt monitor si daca tot asa face apai e de vina sursawinking

| jorje92 a răspuns:

Ai putea sa scoti bateria aia mica poate asa merge, asa mi s-a intamplat mie odata sa se aprinda pcul da sa nu pot sa il folosesc deloc, monitorul ramanea in stand-by